E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Gafa e trajnerit të njohur: “Do e merrja Maradonën në skuadrën që drejtoj…”

“Merkato? Do të kisha dashur të transferoja Maradonën, por ka vdekur. Për fat të keq, është kështu”. Kjo gafë është bërë nga ish-trajneri i Francës, Rajmond Domenek.

Duke dashur të ironizojë mediat për zërat e merkatos, trajneri i ri i Nantës, në vigjilje të ndeshjes me Montpelienë lëshoi këtë deklaratë qesharake. Duke kujtuar emrin e legjendës argjentinase, i cili u nda nga jeta vitin e shkuar.

Diego Maradona, një nga figurat kryesore të futbollit, ndërroi jetë në datën 25 dhjetor si pasojë e një arresti kardiak.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...