Futbollisti i Sëlltikut bëhet gaz i botës, debuton me kufje në vesh

Një episod tepër i çuditshëm u regjistrua në sfidën mes Sëlltikut dhe Hibernianit e vlefshme për javën e 23-të të kampionat skocez.

Kampionët në fuqi, kishin shumë mungesa në këtë përballje, duke aktivizuar lojtarë të rinj. Armstrong Oko-Fleks do ta kujtojë për shumë gjatë debutimin e tij për gjigantin skocez.

18-vjeçari u aktivizua në minutën e 61-të, duke zënë vendin e Harper. Fleks ishte shumë i emocionuar teksa harroi të hiqte nga veshi  kufjet “AirPod-sat”.

Talenti i Sëlltikut po bëhej gati të futej në fushë, mirëpo më pas e kuptoi se kishte të vënë në veshin e tij AirPod-sat. Natyrisht që debutimi i tij pushtoi rrjetet sociale, duke bërë xhiron e internetit.