E diel, 25 Tetor, 2020
19 C
Tirana

“Furtunë” në Top Channel, ikin 4 spikerët e njohur

Më të lexuarat

Ish-kryebashkiaku i Lezhës: Si e refuzova ofertën joshëse për inceneratorët

Ish-kryetari i Bashkisë së Lezhës, Viktor Tushaj shprehet kundër qasjes së qeverisë shqiptare për të zgjidhur problemin e mbetjeve përmes inceneratorëve. Ai solli përvojën e...

Produksioni i ‘Përputhen’ e përjashton nga emisioni, reagon Shqipja (FOTO)

Produksioni i emisionit “Përputhen” në Top Channel, dje vendosi të përjashtonte konkurrenten Shqipe Hysenaj nga programacioni, për një afat kohor të papërcaktuar. Në nisje të...

Foto/ Lefter Koka me Fatos Nanon, ndryshim drastik i ish-kryeministrit

Deputeti Lefter Koka ka publikuar në rrjetin social, Facebook një foto krahë për krahë me ish-kryeministrin socialist Fatos Nano. Në mbishkrimin e fotos, Koka shprehet...

‘Deti’ në Hagë? Kolonel Pashaj: Të zgjidhej midis Shqipërisë dhe Greqisë

Shqipëria dhe Greqia ranë dakord që për çështjen e detit t’i drejtohen drejtësisë ndërkombëtare. Por, për kolonelin Myslim Pashaj e mira do ishte që kjo...

Video bëhet virale/Kamerat kapin momentin kur Melania i shtyn dorën Presidentit

Tashmë publiku duket se është mësuar me momentet e sikletshme ndërmjet Donald Trump dhe Melania Trump. Të shumta kanë qenë rastet kur Zonja e Parë...

“Nga jetesa në Zvicër, tek flirti me djalin që shpenzon 10 mijë euro nata”

Shqipe Hysenaj është vajza e cila ka marrë shumë vemendje në emisionin “Përputhen” dhe në rrjetet sociale, për shkak të sjelljes së saj. 28-vjeçarja...

Vritet ish-sportisti, babë e bir e ekzekutojnë në mes të restorantit

Një atentat i mori jetën ish-sportistit të arteve marciale të përziera (MMA) Shamil Abdulmuslimov në qytetin e Kasaviurtit në Dagestan. Kamerat regjistruan të gjithë ngjarjen...

“Situata e pandemisë është ashpërsuar”, Merkel lëshon ultimatumin e fundit

Gjermania ka shënuar sërish rritje masive të infektimeve. Në video-mesazhin javor, kancelarja Merkel kërkoi nga qytetarët që të reduktojnë sa të mundin kontaktet personale,...

Prangosen dy persona në Rinas, tentuan të korruptonin punonjësin e Rinasit

Dy shqiptarë janë nisur drejt Rinasit dhe kanë tentuar që të korruptojnë punonjësit, por nuk ia ka dalë mbanë. Një prej tyre i ka dhënë...

“Burri me Covid, gruaja jo”, mjeku shpjegon misterin shkencor

Mjeku shqiptar në Spanjë, Kita Sallabanda, thotë se qeveritë dështuan për të marrë masa për përballimin e pandemisë së koronavirusit për sezonin vjeshtë-dimër. Ai shprehet ...

Që prej emërimit të Ben Blushit si drejtor në Top Channel, ka pasur një masë masive largimesh të drejtuesve me emër, por edhe spikerave dhe moderatorëve. Duket se furtuna e largimeve nuk ka të ndalur, e së shpejti nuk do të shohim katër personazhe mjaft të dashur për publikun shqiptar.

Bëhet fjalë për 4 spikerë lajmesh, që kanë vendosur të largohen.

Genta Popa ka vite në këtë television, e padikustim është kthyer në ikonën e Top Channel.

Po ashtu, edhe Juli Krisafi, e cila këtë vit prezantonte emisionin “Pasditja” në TCH, ka vendosur të largohet në një TV tjetër.

Ajo nuk e ka zyrtarizuar ende largimin, por raportohet se është thuajse e kryer.

Lexo edhe :   Alban Dudushi, zyrtarisht në 'Vizion Plus'

Edhe Denisa Pasholli gjithashtu raportohet se ka vendosur të largohet.

I fundit është spikeri Arlind Isai, që ka qenë gazetar terreni, por prej dy vitesh jepte lajmet.

Prej Top Channel, dy vitet e fundit janë larguar dhjetra emra të rëndësishëm, largime që janë shtuar me ardhjen e Ben Blushit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shqiptarët më pesimistë se bota, 46% presin të jenë më keq se sot në vitin 2045

Shqiptarët janë më pesimistë se mesatarja botërore, kur vjen puna te pritshmëritë për të ardhmen, sipas një sondazhi global të zhvilluar nga Organizata e...

Vdekja e 53-vjeçarit nga Ndroqi, reagon QSUT: Mori ndihmën mjekësore

Qendra Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’ (QSUT), ka reagua lidhur me vdekjen e Lutfi Çekirit, 53-vjeçarit nga Ndroqi i Tiranës i cili ndërroi jetë, sipas...

Koronavirusi në vend: Kurba mbetet e njëjtë, rekord të shtruarish në spitale

Kurba e Covid-19 në vend, mbetet e lartë për të disatën ditë rradhazi. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 299 raste të reja pozitive. Ministria...

Pas 16 vitesh, thyhet rekordi i Michael Schumacher në Formula 1

16 vite pasi 7 herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher fitoi për herë të fundit një garë, Lewis Hamilton ka thyer...

Fauci: Vaksinën kundër Co*id-19 mund ta kemi në dhjetor

Eksperti i lartë i sëmundjeve infektive në SHBA, Anthony Fauci, në një intervistë për BBC, tha se një vaksinë kundër COVID-19 mund të jetë...