E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

‘Furtuna’ në shërbimet diplomatike/Zbulohen emrat e diplomatëve të larguar

Të tjerë emra janë zbardhur referuar shkarkimeve në Ministrinë e Jashtme.

Është shkarkuar E. Caca, punonjës në Ambasadën e Shqipërisë në Londër.

Nga misioni i Shqipërisë në Zvicër është shkarkuar Fatjon Demneri.

Ndërsa për Eltion Vërlenin, është urdhëruar kthimi i menjëhershëm në Tiranë.

Bëhet i ditur shkarkimi i Xhuljeta Kekos, nga misioni i Shqipërisë në Holandë.

Ndërsa nga Misioni në Nju Jork largohet Arben Idrizi.

Mësohet se në total, nga reforma do të lëvizin 28 persona, të cilët nuk përmbushin kriteret e ligjit për shërbimin diplomatik dhe janë të emëruar jashtë sistemit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...