E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

“Fundjavë Ndryshe” ndihma për familjet në Laç/Rama: Ka njerëz që as shtëpi nuk kanë në këtë luftë

Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” në bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes vijojnë punën e tyre, duke iu ardhur në ndihmë njerëzve në nevojë në këto kohë të vështira.

Ata kanë dorëzuar sot pako me ushqime për disa familje në zonën e Bubqit dhe Laçit. Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një video në Facebook nga operacioni i tyre.

Rama bën me dije se iu janë shpërndarë ndihma banorëve të cilët janë të mbyllur në shtëpi, por edhe atyre që kanë mbetur pa një banesë që nga koha e tërmetit.

“Operacioni humanitar në Bubq e Laç, ku halli është i dyfishtë edhe me armikun që i detyron njerëzit të rrinë mbyllur, edhe pa shtëpi si pasojë e tërmetit.

Prandaj kush qahet pse po rri në shtëpi le të ndalojë qarjen, duke u kujtuar se ka të tjerë që as shtëpi nuk kanë në këtë luftë”, shkruan Rama krahas videos.

Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” do të vijojë të vizitojë zonat e tjera, ku ka nevojë për ndihmë në këto kohë vetëizolimi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT