E premte, 10 Korrik, 2020
29 C
Tirana

“Fundjavë Ndryshe”, fondacioni që besojnë më shumë shqiptarët

Më të lexuarat

“Unë kryeministër e ai president”, Rama thumbon Bashën

Përgjigjet e kundërpërgjigjet ndërmjet Ramës dhe Bashës nuk kanë fund. Pasi kryedemokrati zbuloi prapaskenat, lidhur me ofertën që i kishte ardhur nga ndërmjetësues të...

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

“U rrah nga shokët e skuadrës”, reagon lojtari rumun i Partizanit

Qendërmbrojtësi rumun i Partizanit, Deian Boldor, ka reaguar pas lajmeve që qarkulluan sot në media se ai ka pësuar nga shokët e tij të...

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me 13 vende

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka publikuar listën e 13 vendeve me të cilat Italia do të mbyllë kufijtë. Në listën e publikuar nga...

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i pajetë në një mal

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon, është gjetur sot i pajetë nga policia pak orë pasi u shpall i humbur. Ishte vajza...

Ndihen lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Paraditen e sotme janë ndjerë lëkundje tërmeti në Ersekë. Tërmeti ishte me magnitudë 3.2 të shkallës rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë rreth 18...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

Xhemi Shehu largohet nga “Top Channel”

Moderatorja simpatike e ekranit, Xhemi Shehu, është larguar nga "Top Channel". Pak kohë më parë u përfol për një largim të mundshëm të trupës...

Shqipëria do të mbyllet sërish? Rama flet për gjendjen kritike në vend

Rama foli sot në konferencën për mediat, në lidhje me situatën e rënduar nga koronavirusi. Pyetja që bëjnë më shpesh qytetarët lidhet me faktin...

Përmes “GoFundMe”, shumë fondacione por edhe iniciativa personale, kanë hapur profil në këtë platformë, për t’ju ardhur në ndihmë shqiptarëve të prekur nga tërmeti.

I pari që ka mbledhur më shumë fonde, është fondacioni i “Fundjavë Ndryshe” me rreth 1 milionë e 800 mijë dollarë. I pasuar nga “Fondacioni Firdeus” i Elvis Naçit me rreth 1 milionë e 500 mijë dollarë, dhe shumë iniciativa të tjera.

Po sa janë mbledhur deri tani?

Fundjavë Ndryshe
$1,710,780

Elvis Naçi
$1,429,930

Hoti Nali
CHF179,614

Joq Albania
$175,090

Mimoza Prifti
$92,347

Bebe Rexha
$86,261

Mergim Mazrekaj
€85,931

PARIS CARA
$33,672

Angela Martini
$23,480

Shoqata Atdhetare Dibra
$19,110

Bijte E Shqipes
$18,507

Lexo edhe :   Sa para akordon qeveria për rikonstruksionin e banesave të dëmtuara nga tërmeti

Mentor Bokciu
£17,968

Build Therm
£15,583

Bela Steelfixing ltd
£15,140

Lar Lar
£10,210

Miranda Shehu Xhilaga
$9,357

Bal Alb
£7,505

Shoqata Shqipe E Arizones
$5,645

KLARA MERKO
€3,213

EESA Mozaik
€2,586

Besmir Latifi
£1,929

Flavio Alushi
£1,690

Lorella Lombard
€530

Arlinda Sykaj
€244

Baboon Albania
€235

Linku me të gjitha profilet që janë hapur për këtë qëllim: Ndihmoni Shqipërinë

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident i rëndë në Përrenjas, humb jetën 24-vjeçari

Një aksident i rëndë është regjistruar sot në Përrenjas, ku për pasojë ka humbur jetën një 24-vjeçar. Raportohet se aksidenti është regjistruar pranë një shkolle...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

Arrestohet 21-vjeçari në Elbasan, po transportonte 9 shtetas të huaj

Policia ka arrestuar sot një 21-vjeçar në Elbasan, pasi u kap u kap duke transportuar 9 shtetas të huaj, kundrejt fitimit 400–500 euro për...

Pandemia në Itali/ Rritet numri i rasteve të reja

Italia po regjistron një rritje të rasteve me koronavirus në ditët e fundit. Gjatë 24 orëve, në vendin fqinj janë shënuar 276 raste të reja...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...