E diel, 1 Gusht, 2021
23.5 C
Tirana

“Fundjavë Ndryshe” bën me shtëpi të re Gesajdën dhe Stejsin

Pas ndërrimit të jetës së babait, Gesjadës dhe Stejsit do t’i ndodhte një tjetër tragjedi. Nëna i braktisi, duke i lënë në mëshirë të fatit dhe krejt të vetëm. Dy të miturit jetonin në fshatin Trashovicë në Gramsh së bashku me gjyshin e sëmurë. I cili në apelin e bërë muaj më parë nga “Fundjavë Ndryshe” bëri një lutje me zërin që i dridhej nga dëshpërimi.

“Lutem që t’i gjeni një strehë që të futen këta fëmijë, sepse unë ika në mos sot, nesër.”

Edhe pse fatkeqësisht ai ndërroi jetë pak kohë më parë, amaneti i tij u plotësua. “Fundjavë Ndryshe” bëri me shtëpi të re Gesajdën dhe Stejsin, të cilët tashmë kanë shpresë se ëndrrat e tyre do të realizohen. “Fundjavë Ndryshe” do të jetë gjithmonë pranë të rinjve, për t’i asistuar me ndihmë për çdo gjë që ata kanë nevojë.

Histori të tilla tregojnë se të gjithë bashkë, mund t’ia dalim të ndihmojmë ata që janë më fatkeq. Faleminderit çdo bamirësi!

Bamirësia nuk të varfëron!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...