E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Fundjava me temperatura deri në 17 gradë

Dy ditët e fundit, në vendin tonë ka pasur një ulje të ndjeshme të temperaturave. Ditën e djeshme vendi u përfshi nga reshjet e shiut dhe të dëborës, dhe për pasojë në qarkun e Korçës pati edhe vështirësi në qarkullim.

Megjithatë, sot janë rikthyer rrezet e diellit dhe temperaturat kanë pësuar një rritje të lehtë.

Temperaturat parashikohen në:
zonat malore -6ºC deri në 9ºC
zonat e ulëta -2ºC deri në 16ºC
zonat bregdetare 1ºC deri në 16ºC

Kjo situatë pritet të jetë edhe në fundjavë, dhe temperaturat do të shkojnë deri në 17 gradë.

Nuk do të ketë reshje shiu, prandaj këtë fundjavë mund të zgjidhni të pushoni edhe në zonat bregdetare.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....