E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Fundi i tradhtarëve dihet”, Nishani paralajmëron Ramën

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka shpërthyer me anë të një komenti, duke marrë shkas nga fjala e Ramës që dha lajmin e mirë të bërjes realitet të rrjetit energjetik Kosovë-Shqipëri.

Nishani ua bën të qartë qytetarëve se ky projekt u ideua dhe financua nga qeverisja e kaluar, ndërsa Rama sipas tij, e mohoi dhe madje refuzon të falenderojë kancelaren Merkel, e cila qëndron pas këtij projekti.

Tregu i përbashkët elektro-energjitik, Shqipëri-Kosovë ka marrë jetë sot, ndërsa ka nisur transmetimin linja 400 kv mes dy vendeve. Kreu i qeverisë, Edi Rama, tha se projekti u nis 10 vite më parë, por shtoi se mbeti peng i një formaliteti, për shkak të vetos së Serbisë.

Statusi

Honxhobonxho i Tiranës, çirak dhe peng i albanofobëve nuk i ndal sulmet ndaj shqiptarëve qëndrestarë dhe patriotë këtej dhe andej kufirit.

Rrjeti energjitik Shqipëri-Kosovë u ideua, projektua dhe financua gjatë qeverisjes së kaluar.

Serbofili i Tiranës injoron përpjekjet e Gjermanisë dhe fsheh albanofobinë e Serbisë!

Tregtari i trojeve kombëtare të veriut të Kosovës, refuzon të falenderojë Kancelaren Merkel dhe lajkaton “bosin” Vuçic !

Paditësi i turpshëm i Kryeministrit të Kosovës mohon Evropën për të rilindur “Jugosllavinë e Re” !

Fundi tradhtarëve dihet, ata nuk fshihen kurrë nga kujtesa!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...