Aktualitet

Fshehu lëndën narkotike në trup, arrestohet gruaja shtatzënë dhe burri i saj


               Publikuar në : 10:10 - 06/12/19 L M

Një 34-vjeçar shqiptar dhe bashkëshortja e tij, e cila është shtatzënë përfunduan në prangat e policisë italiane, pasi u kapën me një sasi lënde narkotike.

Ata u arrestuan ditën e mërkurë, në zonën e Macerata. Çiftit iu gjet në banesë një sasi kokainë, materiale për paketimin dhe tregtimin e drogës. Si dhe iu sekuestruan 4 mijë euro të fshehura.

Burri u arrestua, ndërsa gruaja e tij, 28-vjeçe u la në arrest shtëpie, për shkak se ndodhet në muajt e fundit të shtatzënisë.

Sipas mediave italiane, gruaja kishte fshehur rreth 40 gramë kokainë të ndarë në doza, në reçipeta.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT