E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Fshehën kokainë poshtë pllakës së dushit, arrestohen dy të rinjtë shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar në flagrancë ditën e sotme dy shqiptarë, pasi u kapën me 2.5 kilogramë kokainë.

Mësohet se në pranga kanë rënë shtetasi me inicialet U.K, 24 vjeç dhe T.D, 26 vjeç.

Gjatë kontrollit nga autoritetet italiane në një shtëpi të pabanuar në Casanova, Lonati, ku dy shqiptarët ishin parë të hynin e dilnin shumë shpesh, u zbulua sasia e drogës që ata kishin fshehur poshtë pllakës së dushit.

Policia ishte vënë në ndjekje të shqiptarëve teksa i kishin para të shoqëroheshin me dy persona të tjerë që ishin arrestuar më parë nga policia.

Mësohet se dy të rinjtë kishin precedentë të mëparshëm penal.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...