E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Frikë për yllin e Realit, lë kombëtaren me dhimbje

Lojtari i Real Madridit, Marco Asensio, ka pësuar një tjetër dëmtim në gju, duke rikthyer frikën në klubin spanjoll.

Si pasojë e dmëtimit, sulmuesi la kombëtaren e Spanjës dhe grumbullimin. Ndërsa, Federata Spanjolle doli me një komunikatë zyrtare, ku tregon se Asensio nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjet e radhës pikërisht prej dëmtimit.

Një lajm i tillë ka rikthyer panikun te skuadra e trajnerit Zinedine Zidane. Tekniku francez ka besim te lojtari dhe u mundua ta rikthejë në formë duke i besuar në ndeshjet e fundit të kampionatit, por një tjetër dëmtim do të ishte vrastar për karrierën e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...

Dikur garonte si burrë, sot grua, Laurel Hubbard pranohet në Lojërat Olimpike

Laurel Hubbard do të bëhet sportisti i parë transgjinore që do të garojë në Lojërat Olimpike pasi të jetë zgjedhur për ekipin e grave...

Biznesmenit të njohur tentohet t’i digjet lokali, arrestohet “Ujku” në Sarandë

Pas atentatit ndaj biznesmenit të njohur në Sarandë, një person ka tentuar ti digjte lokalin. Policia ka prangosur autorin e njohur me nofkën “Ujku”....

Profil/ Kush është Denzel Dumfries?

Denzel Dumfries ka qenë çelësi i të dy fitoreve për Holandën deri më tani, por ka bërë një rrugë të gjatë nga fillimet e...