E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Frika nga koronavirusi/ Radhë super të gjata njerëzish për të blerë një maskë

Në një qytet në Korenë e Jugut është filmuar një video ku shfaqen radhë të gjata njerëzish të cilët janë në pritje për të blerë një maskë për t’u mbrojtur nga koronavirusi.

Ankth dhe panik është përhapur në Korenë e Jugut, i cili është vendi i dytë pas Kinës, me numrin më të lartë të të infektuarve me virusin vdekjeprurës.

Kujtojmë se në rang global, koronavirusi ka marrë deri më tani 2,628 jetë njerëzish.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....