E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Francë/ Lojtarin e klubit të ‘Ligue 1’ e rrahin dhe i djegin makinën

Një futbollist francez ka rënë pre e një sulmi fizik dhe më pas agresorët i kanë vënë flakën makinës së tij.

Në një komunikatë për mediat, Stade Brestois, lajmëroi se lojtari i saj Ronael Pierre-Gabriel ka rënë pre e sulmit një natë më parë, në një nga lagjet më të rrezikshme qytetit Brest.

“Klubi dënon me vendosmëri këtë ngjarje dhe i jep mbështetje të plotë Ronael. Në një qytet ku ngjarje të tilla nuk janë të shpeshta, është për të ardhur keq të shikosh që episode të tilla mund të ndodhin kundër një djaloshi që ndodhet këtu vetëm prej dy javësh dhe nuk ka pasur probleme me njeri”, thuhet në komunikatën e tyre.

Transferimi i Pierre-Gabriel nga Mainz është zyrtarizuar më 7 korrik. Mbrojtësi i djathtë është huazuar nga Brest për një vit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëgjohen dy shpërthime të fuqishme në Lezhë

Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur Lezhën dhe Shëngjinin mbrëmjen e sotme, me një diferencë kohore prej 1 minuti nga njëra-tjetra. Shpërthimi i parë është...

Aleksei Navalni, një rival serioz apo opozitar i “kontrolluar” nga Putin

Aleksei Navalni është opozitari më guximtar në Rusi, që i kundërvihet regjimit autokratik të Vladimir Putinit. Juristi 44-vjeçar ka mbi 4 milion ndjekës në...

Trondisin mjekët në Wuhan: Na kërkuan të gënjejmë për vdekjet nga Covid (Video)

Wuhani është në qendër të vëmendjes pas spekulimeve se koronavirusi ka dalë fillimisht nga një laborator në qytetin kinez. Daily Mail shkruan se një dokumentar...

Vaksinimi kundër Covid-19/ Vuçiç: Të gatshëm të ndihmojmë edhe shqiptarët

Presideni i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se janë të gatshëm që të ndihmojnë shqiptarët me vaksina. I pyetur nga gazetarët, ai tha se serbët...

Kryemadhi: Unë dhe Iliri dikur shkruanim letra, tani dashuria është me telefon

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, gjatë takimit që ka pasur në Fier me qytetarët ka thënë se të rinjtë sot janë bërë asocialë për...