E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Francë/ Gruaja thërret “Allahu Akbar” dhe kërcënon të hidhet në erë

Kalimtarët e rastit në Francë janë frikësuar, pas një alarmi për një sulm terrorist. Një grua e paidentifikuar kërcënoi se do të hidhej në erë, në një stacion të Lyonit, duke bërtitur “Allahu Akbar”.

Forca të shumta policore dhe anti-terroriste kanë mbërritur në vend, ndërsa stacioni dhe zona përreth janë rrethuar për arsye sigurie.

Franca po përballet përsëri me një sulm të ri terrorist, disa ditë pas vrasjes së një mësuesi francez të historisë në periferi të Parisit, nga një xhihadist.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...