E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

France Football/ Mbrojtësi i Kosovës mes më të mirëve në botë

Kosova ka barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen ndaj Bullgarisë në kuadër të eliminatoreve të Euro 2020. Dardanët treguan një nivel të lartë futbolli dhe e dominuan takimin që në letër dukej mjaft i vështirë. Por pavarësisht performancës së mirë fati nuk ishte në anën e tyre dhe në fund morën vetëm një pikë.

Mbrojtja ishte një pikë e fortë e Kosovës në këtë ndeshje, France Football ka veçuar Fidan Alitin. Qendërmbrojtësi është përfshirë në formacionin më të mirë në botë në krahë të Mbappe, Varane, Danillo, Gnaby etj.

Ky është formacioni i përzgjedhur nga France Football: Darren Keet (Afrika e Jugut); Danilo (Brazil), Varane (Francë), Aliti (Kosovë), Schulz (Gjermani) – Dzudzsak (Hungari), Barkley (Angli), Spinazzola (Itali) – Mbappe (Francë), Zahavi (Izrael), Gnabry (Gjermani)

Kujtojmë se Fidan Aliti gjatë afatit kalimtar të janarit u transferua te skuadra suedeze Kalmar nga Skënderbeu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...