E diel, 13 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Franca thyen rekord, mbi 58 mijë raste të reja me koronavirus

Franca ka regjistruar 58.046 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit.

Ky është numri më i madh i të infektuarvee në një ditë që nga fillimi i pandemisë, i regjistruar vetëm katër ditë pas rekordit të mëparshëm të zi kur kishte 40,558 raste të reja, shkruan Reuters.

Ndërkohë, 363 pacientë humbën jetën, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 39,037.

Këto të dhëna u njoftuan menjëherë pasi u njoftuan për Paris masat kufizuese në krye të “bllokimit” të dytë që ka qenë në fuqi në Francë që nga e premtja e kaluar.

Që nga fillimi i pandemisë në Francë, janë regjistruar 1,601,367 persona të infektuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...