E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Franca s’po gjen qetësi/”Allahu Akbar” dhe sulmon policinë, qëllohet për vdekje

Dy sulme të njëpasnjëshme kanë ndodhur sot në Francë. Dy orë pas sulmit në Bazilikën e Notre-Dame në Nicë, ku u vranë 3 persona, një tjetër sulm i dyshuar terrorist ka ndodhur në Francë.

Një burrë që thërriste “Allahu Akbar”, ka sulmuar me thikë policinë në Avignon, në rrethin Montfavet. Policia është vënë menjëherë në veprim, ndërsa kanë qëlluar për vdekje agresorin.

Policia ka nisur hetimet për rastin, duke e quajtur atë një sulm terrorist.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...