E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Franca shënon numrin më të madh të viktimave brenda 24 orëve

Teksa e gjithë vëmendja është te Italia dhe Spanja, Franca i ka habitur të gjithë teksa në dy ditët e fundit ka shënuar 2,475 viktima.

Sipas mediave vendase, më datë 2 prill në Francë janë regjistruar 1,355 viktima, numri më i madh ky i regjistruar ndonjëherë në botë.

Në 24 orët e fundit në Francë janë shënuar 1,120 viktima, duke e çuar numrin total në 6,507.

Kjo është një rritje e lartë për Francën për të cilën deri para ditës së djeshme, dita me më shumë viktima ka qenë 509.

5,233 raste të reja janë shënuar në orët e fundit, duke e çuar në 64,338 numrin total të të infektuarve. Ndërkohë që raste aktive janë vetëm 43,823. Gjithsej në Francë janë shëruar 14,008 persona, ndërsa 6,662 pacientë raportohen të jenë në gjendje kritike për jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Autogol, gola të anuluar dhe shtyllë, Franca ''gjunjëzon'' Gjermaninë në Mynih

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...