E martë, 23 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Franca drejt rihapjes në 11 maj, Macron bën paralajmërimin e fortë

Në datën 11 maj pritet që të hiqet bllokimi kombëtar në Francë, por presidenti Emmanuel Macron ka paralajmëuar se asgjë nuk do të jetë më si më parë. Aty situata është drejt përmirësimit, e ndërsa kanë nisur nga masat lehtësuese, sikundër shumë shtete të tjera.

Nga Pallati Presidencial, presidenti francez ka paralajmëruar qytetarët se asgjë nuk do të jetë më si më parë, pavarësisht hapjes.

Sipas Macron-it, 11 maji do të ishte vetëm një hap i parë, pasi Franca po nis për herë të parë me lehtësimin e masave që prej bllokimit.

“11 maji nuk do të jetë kalimi në jetën normale. Do të ketë një rikuperim, që do të duhet të riorganizohet”, ka thënë presidenti francez.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...