Foto+Video/ Ndeshja e parë e Fergusonit me Junajtid, formacioni me shkrim dore

Për të gjithë nostalgjikët dhe romantikët e futbollit vjen kjo letër në të cilën është shkruar me dorë nga vetë Sir Aleks Ferguson, formacionin i parë që ai ka hedhur në fushë si trajner i Mançester Junajtidit.

Një kujtim i bukur për të gjithë dashamirësit e futbollit anglez dhe Aleks Fergusonit.

Ndeshja e tij e parë si trajner i ‘djajve të kuq’ daton më 8-11-1986 ndaj Oksfordit në transfertë.