E premte, 18 Qershor, 2021
29.5 C
Tirana

Fotot/Era Istrefi dekorohet nga Thaçi: Krenarë për të!

Këngëtarja Era Istrefi është dekoruar sot nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Ajo është dekoruar me Medaljen Presidenciale Jubilare e Dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Lajmin e ka përcjellë Thaçi, përmes një statusi në Facebook.

“Në çdo vend të botës është dëgjuar zëri i artistes sonë, Era Istrefi. Rrënjët e suksesit të saj global janë në Kosovë, të cilën e prezantoi denjësisht edhe në Kampionatin Botëror të Futbollit në Rusi.

Ajo po e përfaqëson identitetin e Kosovës në botë. Për kontributin e saj në promovimin e Kosovës, sot e dekorova me Medaljen Jubilare të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë”.

https://tiranatoday.com/digjet-moskaera-istrefi-shkelqen-ne-finalen-e-boterorit-video/

Era i emocionoi të gjithë të pranishmit në “Luzhniki” dhe jo vetëm, teksa interpretoi këngën zyrtare të Botërorit “Live It Up”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kim Jong Un: Koreja e Veriut të përgatitet për dialog dhe përballje me SHBA-të

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka thënë se vendi i tij duhet të përgatitet për dialog por edhe për përballje me Shtetet...

Euro 2020/ Suedia mund Sllovakinë dhe ndjen aromën e kualifikimit

Sapo është mbyllur ndeshja e parë e ditës së 8-të në kampionatin Europian të futbollit. Suedia ka mundur Sllovakinë me rezultatin 1-0 falë një...

Dy mbretër të zhveshur që partia refuzon t’i shohë

Nga: Skënder Minxhozi Rizgjedhja e Lulzim Bashës në krye të Partisë Demokratike mes polemikash e dyshimesh, përkoi fatalisht me shpalljen e Sali Berishës non grata...

Arizona/ Mori makinën dhe qëlloi njerëz nëpër qytet, 1 viktimë dhe 12 plagosje

Policia e Arizonës po mban një të dyshuar në paraburgim pasi një person u vra dhe 12 të tjerë u plagosën në një varg...

Rezultate të dobëta te vaksina Curavac, efikasiteti ndaj Covid-19 vetëm 47%

Kompania farmaceutike gjermane, CureVac NV tha të mërkurën se vaksina e saj kundër koronavirusit ishte vetëm 47% efektive, gjatë një prove të realizuar në...