Rajoni

Fotot/ Stuhia e fortë godet Greqinë, humbin jetën 6 turistë


               Publikuar në : 07:57 - 11/07/19 user tir

Për shkak të një stuhie tepër të fortë në gadishullin Halkidiki, në Greqi, kanë humbur jetën 6 turistë dhe janë plagosur 100 të tjerë. Sipas raportimeve të mediave të huaja mes viktimave janë edhe dy fëmijë 8 dhe 2 vjeç.

Nga stuhia e madhe raportohet se me dhjetëra pemë janë shkulur, disa shtëpi janë rrënuar dhe dhjetëra makina janë përmbysur.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT