E premte, 6 Gusht, 2021
25.5 C
Tirana

Foto/Kush është i ‘frikshmi’ shqiptar, terrorizoi familjen italiane

Policia italiane ka vënë në pranga një 31-vjeçar shqiptar, i identifikuar si Jovan Muça. Karabinierët në Mattola e arrestuan shqiptarin në 27 Nëntor 2017 së bashku me një person tjetër. Ata akuzohen për vjedhje të një banese në  Mattola, ku  nën kërcënim e një thikë ka marrë një sasi të konsiderueshme eurosh dhe një telefon celular.

Ndërsa mbi  shqiptarin gjykata e Tarantos kishte lëshuar një urdhër arresti. Muça është identifikuar nga pjesëtari i familjes dhe kur ka shkuar për të bërë denoncimin i ka përshkruar policisë identikitin e tij. 31-vjeçari është arrestuar në një shtëpi në Castellaneta nga ku Policia i ka sekuestruar një motoçikletë pa leje drejtimin dhe një thikë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zyrtare/ Messi largohet përfundimisht nga Barcelona

Lionel Messi nuk do të jetë më pjesë e Barcelonës. Njoftimi ka ardhur nga klubi katalanas, ku zyrtarizoi “divorcin” me yllin argjentinas për arsye...

Kryengritja në gotë e Sali Berishës kundër SHBA

Nga: Mero Baze Sali Berisha i harxhoi gjithë fishekët kundër SHBA, në një përpjekje për t’u dëshmuar atyre se ka pas Partinë Demokratike dhe do...

Ish-shefi i Ndërlidhjes: Ju rrëfej sozinë që përdorte Enveri në Pogradec

Inxhinier Luan Pogaçi, ish-shefi i Ndërlidhjes dhe Informacionit i Drejtorisë së Dytë të Ministrisë së Brendshme, numrin e kaluar ka kujtuar bëmat e Hekuran...

Kemi kryetar, por jo lider! PD, zyrtarisht në konflikt

Nga: Fatbardh Kadilli Nuk mjafton të ulesh në karrigen e kryetarit që të kryesosh, të udheheqësh. Janë gjëra të ndryshme. Kryetar të bëjnë vendimet. Kryetar...

Asnjë humbje jete nga Cov*d-i gjatë 24 orëve të fundit, rriten infektimet

Dita-ditës po shtohen infektimet. Duket se thirrjet e Ministrisë së Shëndetësisë për të zbatuar masat anti-Covid, kanë shkuar në "vesh të shurdhër" për këtë...