E enjte, 21 Janar, 2021
7 C
Tirana

Foto/ Vaksina anti-covid mbërrin në Britaninë e Madhe

Vaksinat anti-covid kanë mbërritur në Britaninë e Madhe. Sipas ”Daily Mail”, mbërritja e tyre ka ndodhur përmes një operacioni sekret, me kamiona të pamarkuar, për çështje sigurie.

Qeveria nuk ka dhënë asnjë informacion në lidhje me ngarkesën që kishin kamionët që mbanin vaksinat e Pfizer dhe Biontech. Një ditë më parë ishte Interpol që paralajmëroi se grupet kriminale do të tentojnë të merrnin vaksinat antiCovid, dhe nisur nga informacionet që qarkulluan në media kjo ishte një mënyrë e mirë për t’u ruajtur.

Vaksinat janë prodhuar në një fabrikë në Belgjikë, prej andej mbërritën në Britaninë e Madhe. Qeveria britanike ka konfirmuar mbërritjen e ngarkesës, por nuk dha asnjë detaj tjetër.

Britania është vendi i parë në botë që miratoi përdorimin e vaksinës anti-co*id, pasi autoritetet dhanë dritën jeshile pas provave që tregonin se ishte deri në 95 përqind efektive dhe e sigurt.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...