E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Foto/ U sulmua gjatë protestës, çfarë ka mbetur brenda selisë së PS në Shkodër

Protestuesit që u futën brenda selisë së PS-së në Shkodër, kanë djegur shumë dokumente dhe objekte që gjendeshin brenda këtij institucioni.

Si fillim, ata thyen xhamat dhe dyert e më pas karrikët e tavolinat duke shkatërruar çdo gjë. Ata kanë tentuar te ngjiten edhe në katin e dytë të ndërtesës, por kanë ndërhyrë forcat e FNSH-së.

Aktualisht në vendin e ngjarjes kanë mbërritur zjarrëfikësit, të cilët po shuajnë flakët që u vunë para selisë.

Prej 3 ditësh në Tiranë dhe qytete të ndryshme të vendit janë organizuar një sërë protestash për vrasjen e 25-vjeçarit, Klodian Rasha nga një efektiv policie.

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj njoftoi dorëheqjen nga posti 2 ditë më parë, por protestuesit nuk janë mjaftuar me kaq.

Ata kërkojnë edhe dorëheqjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu, megjithatë kryeministri Edi Rama ka deklaruar se diçka e tillë nuk do të ndodhë, duke i etiketuar protestuesit, si lukubi halabakësh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...