Foto Galeri

Foto të rralla, kur Musolinit i ngelte makina në baltë në Shqipëri

               Publikuar në : 16:34 - 13/04/19 S.N

Publikohen foto të rralla të Benito Musolinit, gjatë vizitës së tij në Shqipëri. Fotografitë i përkasin vitit 1941 dhe janë publikuar nga media greke “iEllada.gr”.

“Benito Musolini, udhëheqësi italian fashist vizitoi Shqipërinë në vitin 1941. Këto janë fotografi të rralla ku shihet Musolini në Shqipëri. Siç shihet nga pamjet, makina e Musolinit ka ngelur në baltë”, thuhet në përshkrimin e medias helene, e cila përfundon shkrimin se vizita përfundoi në mënyrë komike për shkak të makinës.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
<
>

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT