E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

FOTO/ Surprizat e motit, dëbora zbardh Durrësin

Moti ka surprizuar sot edhe durrsakët, të cilët janë zgjuar me reshje bore. Në qytetin bregdetar ka rënë bora e parë për këtë dimër, por nuk ka shtruar pasi reshjet kanë qenë të rralla.

Ndryshimi i papritur i motit u paralajmërua dje nga sinoptikanët, ndërsa reshje shumë të rralla bore kanë rënë edhe në Tiranë, por thuajse të padukshme.

Nga ana tjetër, reshje bore ka pasur sot në zonat malore, Dibër e Korçë, por edhe Dajt i cili është mbuluar nga bora.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Pranga 48-vjeçarit, fuste në kurth pronarët e karrotrecave për të mos paguar

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...

Shpejtësia në rrugë, një marrëzi që duhet ndalur

Nga Luan Rama Mendohej përgjithësisht se aksidenti i rëndë që ndodhi më 25 qershor të këtij viti në autostradën Fier – Vlorë, pra vetëm një...

Sfidat e gazetarëve në zonat me kriminalitet të lartë në Shqipëri

Raimond Kola, Zëri i Amerikës Disa zona me kriminalitet të lartë në Shqipëri përbëjnë një sfidë për raportimin e lajmeve. Gazetarët thonë se shpesh ndihen...

Për të tretën herë, zbulohet kokainë në kontejnerët e ”Alba Exotic Fruit”

Pasditen e sotme, në Portin e Durrësit janë sekuestruar 6.5 kg lëndë narkotike, e dyshuar kokainë. Në kuadër të operacionit policor të koduar ''Rada'',...