E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

FOTO/ “Shtet shkër*hatë, po na vrasin”, konfrontim mes banorëve dhe policëve

Vijon përplasje mes efektivëve të policisë dhe banorëve pranë gjimnazit “Petro Nini Luarasi” të cilët kundërshtojnë prishjen e banesave.

Banorët janë shfaqur të tensionuar dhe në gjendje jo të mirë shëndetësore teksa bëjnë thirrje që të mos u prishin shtëpitë.

“Mos ma prekni shpinë”, thërret një banore me të qara, teksa mban pranë një vajzë të vogël, e cila duhet thënë se është frikësuar dhe ka qarë nga ulërimat dhe atë që ka parë.    

“Po na pushkatoni” është dëgjuar të thotë një zonjë e kësaj familje, të cilat janë shfaqur në gjendje të rënduar.

“Shtëpia është blerë në 1993, është pronë e shtetit, këta janë të korruptuar! Shtet shkër**atë, ky është më by***iri që kam pa. Kam qenë në Gjermani 9 vjet po kështu s’kam parë”, thotë një zotëri që mban dokumentet në duar, i cili më pas u mor nga policia.

Disa nga familjarët janë ende brenda shtëpisë dhe kanë ndezur një zjarr në oborrin e banesës. Në vendngjarje kanë shkuar edhe forcat zjarrfikëse.

Mësohet se ky truall me vendim gjykate i është rikthyer ish-pronarëve dhe për rrjedhojë IKMK do zbatojë vendimin për shembjen e kësaj banese.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...