E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

FOTO/Shihet që nga hapësira, ishujt Kanarie goditen nga një stuhi rëre

Një stuhi e madhe rëre ka goditur sot ishujt Kanarie në Spanjë, duke bërë që shumë fluturime të anulohen.

Reja e madhe e pluhurit që ka përfshirë vendin mund të dallohet edhe nga satelitët. Imazhet tregojnë renë që shtrihet nga Saharaja dhe zbrazet  në Ishujt Kanarie.

Operatori i aeroportit Spanjoll, AENA ndaloi të gjitha fluturimet drejt ishujve mesditën e sotme, për shkak të shikueshmërisë së dobët.

Sipas mediave vendase, stuhia ka bërë që të anulohen rreth 230 fluturime.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Escobar: Do t’i përdorim në mënyrë agresive mekanizmat kundër korrupsionit

Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar thotë se përparësia kryesore në këtë detyrë do të jetë integrimi më i...

Dënimi i Llallës/ Rama reagon për herë të parë për mediat franceze

Gjykata e Apelit la në fuqi dënimin nga Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë me 2 vite burg për Llallën. Ish-kryeprokurori mungoi në...

Foto me Sorosin, Berisha i akuzon se projektuan ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Berisha është revoltuar pas një fotoje të shpërndarë nga kryeministri Rama krahë George Soros. Rama zbuloi në rrjetet sociale se është takuar në...

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...