E martë, 3 Gusht, 2021
18.5 C
Tirana

Foto/ SHBA e shpalli “non grada’, Tom Doshi darkon me ministrin e preferuar

I kthyer së fundi në qendër të vëmendje për shkak se i bllokuan hyrjen për në SHBA, por gjithashtu dhe për replikën e fundit në Parlament ne kryeministrin Rama Tom Doshi  vazhdon të  ruaj ende raporte ‘të mira’ me qeverinë. Edhe pse prej kohësh në media u bë kryefjalë lajmi i bllokimit të pasaportës së deputetit të njohur, Tom Doshi, kjo si një lëvizje qeveritare mendohej, mesa duket, ky i fundit nuk e ‘ka prishur gjakun, nga ana tjetër, duke mos e marrë fare seriozisht.

Për Doshin, pavarësisht ngjarjeve të fundit, dhe replikave të herë pas hershme , miqësia nuk preket, qoftë kjo edhe me ngjyra kundërshtare partiake. Vetëm ditën e enjte deputeti Doshi është parë të darkojë në një nga lokalet e njohura të Tiranës nën shoqërinë e ministrit të tij të ‘preferuar’, Blendi Klosi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Emërohet zv/ambasadori i SHBA në Shqipëri, dikur ka punuar shofer e kuzhinier

Demian Smith do të jetë zv/ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Lajmin e ka përcjellë Ambasada, ku zbulon ndër të tjera...

Shqiptarët janë imunizuar në mënyrë natyrore për Cov*d-19

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka dhënë lajmin e shumëpritur, se shqiptarët janë imunizuar në mënyrë natyrore për Covid-19. Këtë ai e ka konkretizuar përmes fakteve,...

Ti thua se Berisha është problem? Jo, nuk është!

Nga: Frrok Çupi Se si te vjen, thuajse si poshtërim, të merresh tani me Sali Berishën. Ai shkoi, ça të bësh më! Do të thuash...

U tha se ndërroi jetë, 40-vjeçarja është jashtë rrezikut bashkë me të birin

Gjatë ditës së sotme, qarkulloi një lajm i pavërtetë mbi vdekjen e gruas 40-vjeçare, ku pretendohej se nuk ia doli dot mbanë pas shpërthimit...

“Përvëlohet” Greqia/ “Shteti në këmbë”, autoritetet në alarm për energjinë  

Në Greqi, temperaturat kanë tejkaluar 55 gradë celsius. Ndodhur në këto kushte, qytetarët po kosnumojnë shumë energji për të përdorur kondicionerët, e për të...