E premte, 18 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Foto/ Rita Ora viziton familjarët në Kosovë, shkon edhe te varri i gjyshit

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora vizitoi pak ditë më parë Kosovën për një mision bamirës në bashkëpunim me UNICEF.

Sipas mediave në Prishtinë, këngëtarja me origjinë shqiptare vizitoi shumë familje në nevojë dhe mbi 400 mijë fëmijë.

Mirëpo, përveç vizitës së saj për bamirëse, Rita vizitoi edhe familjarë të saj dhe ishte tek varri i gjyshit Besim Sahatçiu, regjisorit të njohur shqiptar.

Ky fakt u bë i ditur nga babai Ritës, Besniku, i cili së fundmi ka postuar disa fotografi në rrjete sociale ku tregon momente nga vizita e këngëtares në Kosovë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Navalny e quan Putinin “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një “gënjeshtar që nuk mund të ndalet...

‘Euro 2020’/ Holanda mposht Austrinë, i bashkohet Italisë dhe Belgjikës në 1/8

Holanda ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 Austrinë në ndeshjen e vlefshme për grupin C, dhe së bashku me Italinë dhe Belgjikën, ka...

Mbyti gruan dhe planifikoi të arratisej, momenti kur piloti përqafon vjehrrën

32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, i cili mbyti gruan e tij 20-vjeçare britanike Caroline, është një vrasës tepër gjakftohtë, dhe u mundua të fshinte çdo lloj...

Mediat dhe oligarkët/ Peza: Ja emrat e radhës që do të shpallen “non grata”

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe analisti Alfred Peza, parashikon një verë të nxehtë sa i takon situatës politike, teksa u shpreh se shpallja ''non...

Holanda votoi pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por ka një kusht

Parlamenti holandez i dha dritën jeshile Shqipërisë ditën e sotme, pasi votoi pro hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Megjithatë, për negociatat, Holanda ka...