E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Foto prekëse/ Djali hipën çdo natë në parvazin e dritares, për të parë të ëmën e infektuar

Mjekja e njohur Anika Dokle ka shpërndarë në Facebook-un e saj një foto prekëse. Një djalë i ri qëndron në parvazin e dritares së dhomës së spitalit, ku është shtruar nëna e tij. Menjëherë pas pune ai shkon për të parë të emën e shtruar në spital.

I pajisur me maskë, ai hipën çdo natë në parvaz dhe vështron nënën e tij, e cila është nën kujdesin e mjekëve.

“Ky djalë kërcen çdo natë, pas pune, te dritarja e dhomës ku mbahet nëna e tij e prekur nga Covid-19”, shkruan mjekja bashkëngjitur fotos në fjalë.


Shqipëria vazhdon të shënojë rritje të shifrave të të infektuarve nga Covid-19. Rastet e ndryshme kanë treguar se virusi nuk bën përzgjedhje. Ai prek çdo moshë dhe përhapet me shpejtësi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...