E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Foto pikante nga Parlamenti/ Nga kollarja e Ramës te betimi i deputetëve të rinj

Kryeministri Edi Rama shquhet për stilin e tij në veshje. Sot, ai ka shkuar me një kollare të veçantë në seancën parlamentare.

Kollarja e kreut të qeverisë është me ngjyra tipike të rrobave të ushtarakëve. Sot është përvjetori i dhjetë i hyrjes së Shqipërisë në NATO dhe me sa duket, simbolika ka qenë e tillë.

Ndërkohë, po sot më Parlament u betuan deputetët e rinj nga radhët e opozitës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...