E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Foto/ Mjekja shqiptare në SHBA bën vaksinën ndaj Covid-19

Mjekja shqiptare infeksioniste në SHBA, Irida Molla ka bërë sot vaksinën ndaj COVID-19.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Molla shprehet e lumtur për faktin  që sot arriti të vaksinohet.

Molla ka shërbyer gjatë gjithë pandemisë për pacientët në shtetin e Connecticut në SHBA teksa është nga të paktat shqiptare që këto ditë është vaksinuar ndaj COVID-19.

”Mirënjohëse që sot që kemi mundur të vaksinohemi kundër COVID-19. Fakti që kemi arritur deri në këtë pikë, që të kemi vaksina të sigurta dhe efektive kundër kësaj sëmundjeje, është absolutisht i jashtëzakonshëm dhe një arritje e mahnitshme për shkencën dhe njerëzimin. Mezi presim që shumë e shumë të tjerë të na bashkohen në javët dhe muajt e ardhshëm! Shpresojmë se ky do të jetë fillimi i fundit të kësaj pandemie!’’, shkruan Molla në Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...