E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

FOTO/ Meta e nis konferencën duke ngritur dolli me një gotë ujë

Kreu i shtetit Ilir Meta ka nisur pak momente më parë një konferencë për shtyp, në lidhje me dekretimet e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

Në një moment ai iu drejtua gazetarëve me një gotë në dorë, duke ngritur dolli për fillimin e funksionimit të Kushtetueses. Më tej, presidenti deklaroi se ditën e hënë do të kallëzojë penalisht kreun e KED, Ardian Dvoranin.

“Ditën e hënë do të bëj një kallëzim penal si President i Republikës, kundër zotit Ardian Dvoranin, me detyrë kryetar i Këshillimit të Emërimeve në Drejtësi. Unë Presidenti  i Republikës e akuzoj Ardian Dvoranin për këto vepra penale:

1- shpërdorim detyre neni 248 kodit penal

2 -përvetësimi i titullit apo detyrës shtetërore, 246 kodi penal”.

Meta gati padinë penale: Të hënën, kallëzim penal për kreun e KED

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...