E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Foto/ Lavazhieri i shkatërron Ferrarin 300 mijë euro portierit italian

Një punonjës i një lavazhi makinash, i shkatërroi Ferranin, portierit të njohur, Frederiko Markati, i cili është aktualisht pjesë e Xhenoas.

37-vjeçari, thirri një lavazhier që të merrtë makinën e tij dhe shkoi në stërvijte, duke pritur që t’ia kthenin të pastruar. Por ky i fundit u tregua i pakujdesshëm duke e përplasur Ferrarin 812 Superfast të Marketit, me vlerë 300 mijë euro, me disa makina të parkuara anash rrugës.

Për fat të mirë, në këtë aksident nuk pati të lënduar, teksa automjeti luksoz i gardianit të Xhenoas, u shkatërra plotësisht në pjesën e përparme.

Ferrarin italiani e kishte blerë kur ishte pjesë e Lacios. Bëhet fjalë për një makinë të jashtëzakonshme e cila shkon nga 0 në 100 kilometra në orë në vetëm 2,9 sekonda.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...