E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Foto/ Kampusi i ri spektakolar i personazheve Avengers në Kaliforni

Adhuruesit e ‘Avengers’ më në fund do të jenë në gjendje të mblidhen në ‘Campus Avengers’ duke filluar nga 4 Qershori, pasi ambjenti i ri i shumëpritur po hapet në Disney California Adventure Park në Anaheim, California.

Parku përmban Avengers Campus si një ish-kompleks i ‘Stark Industries’ “i ofruar nga Tony Stark si një vend për të trajnuar gjeneratën e ardhshme të superheronjve“.

Mysafirët mund të mësojnë artet mistike nga Doctor Strange, të stërviten me rojën mbretërore të Wakanda Dora Milaje dhe të shohin personazhe të dashur të Marvel Cinematic Universe si Black Widow, Thor dhe për herë të parë në Disneyland, Ant-Man dhe Wasp.

Ekzistojnë dy atraksione kryesore: Guardians of the Galaxy – Mission: Breakout!, i cili u hap në 2017-ën, dhe WEB Slingers i ri 3-D: Një aventurë e Spider-Man-it.

/Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...