E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Foto / Kampioni i madh, mbas ndeshjes, shkon në shtëpi me biçikletë

Shumë e mbajnë mend ende kohën e tij të artë në futboll. Kampion Gjermanie dhe i Europës me Bajernin dhe ish-lojtar i Realit të Madridit. CV që flet shumë, madje pot ë mos ishte për atë rast të humbur një kundër një me Kasijasin në finale e Botërorit të 2010-ës do të ishte dhe kampion bote me holandën e tij.

E pikërisht në Holandën e tij është kthyer të mbyllë karriëerën Arjen Robben. Holandezi fluturues që tani luan futbollin e tij drejt fundit me Groningenin në kampionatin vendas, Eredivizie.

Dje në ndeshjen Emmen – Groningen 0-4 asistoi dy gola dhe pas ndeshjes mori biçikletën, çantën krahëve dhe siç do të thonin praktikuesit e kalçetos: i’a ‘kërrciti’ për në shtëpi.

Kampion i padiskutueshëm dhe modest i padiskutueshëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...