E hënë, 18 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Foto/Fatura e një prej restoranteve në Pogradec do t’iu lejë pa fjalë

Teksa në Dhërmi faturohen në kupon edhe karriget e tavolinave ku jeni ulur, në Pogradec ndodh krejt e kundërta. Si gjithmonë Dhërmiu befason me çmimet, të cilat janë më të kripura se ujërat e atyre anëve, por në Pogradec do surprizoheni vërtetë.

Qyteti me liqenin e mrekullueshëm dhe peisazhet relaksuese ofron jo vetëm qetësinë, por ka edhe çmime të përballueshme. Një qytetare ka publikuar faturën që ka marë në një lokal, dhe nuk ka të krahasur me çmimet e ‘kripura’ në Dhërmi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...