E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

FOTO/Doli me automatik para ushtarëve izraelitë, ekzekutohet palestinezja

Viktima dhe gjak. Është kjo panorama e përgjithshme e asaj se çfarë po ndodh mes Izraelit dhe Palestinës, ndërsa nuk ndalen sulmet ajrore.

Mediat e huaja raportojnë se një palestineze e armatosur, ka dalë e vetme me automatik para ushtarëve izraelitë.

Por sulmi nga pala kundërshtare nuk ka munguar, ku dhe ajo është ekzekutuar. Një grua e mbuluar dhe e armatosur me një automatik, u ekzekutua nga ushtria izraelite, teksa po përpiqej të sulmonte disa prej ushtarëve në një pikë kontrolli në Bregun Perëndimor.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar gruan, ndërsa shënjestron ushtarët izraelitë, pasi është mundur të qëllojë drejt tyre.

Kujtojmë këtu se Uashingtoni ka kundërshtuar një rezolutë të propozuar të Këshillit të Sigurimit të KB, të hartuar nga Franca, duke kërkuar një armëpushim midis Izraelit dhe Hamasit, sipas agjencisë së lajmeve Associated Press. Duke iu referuar Aljazeera, një zëdhënës i misionit të SHBA-së në OKB, përsëriti qëndrimin e Uashingtonit se një deklaratë publike mund të ndërhyjë në përpjekjet e Biden, për t’i dhënë fund armiqësive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...

Prag konflikti, pritet tërheqja e Beogradit nga marrëveshjet me Kosovën

Menjëherë pas vendimit të qeverisë së Kosovës për vendosjen e reciprocitetit të targave, presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka lajmëruar për një mbledhje urgjente të...