Aktualitet

Foto/ Daja i Adelina Tahirit qëllohet me çekiç në kokë nga gruaja, shkak pasuria


               Publikuar në : 09:15 - 10/01/20 Gentjan Progni

Abdulla Mehmetaj, pronar i Televizionit Era në Maqedoni është shtruar në spital, pasi është goditur me një mjet të fortë në kokë.

Sipas informacioneve të bëra të ditur, Mehmetaj është daja i këngëtares së njohur Adelina Tahiri. Kjo e fundit ka konfirmuar lidhjen me anë të një postimi në llogarinë e saj instagram.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në banesën e Mehmetaj. Rreth orës 3 pas mesnate teksa çifti ka qenë në gjumë, bashkëshortja e Mehmetaj, Arlinda ka nxjerrë një çekan nga poshtë jastëkut dhe e ka goditur në kokë. Arsyeja e këtij sulmi lidhet me kontratën martesore në të cilën thuhej se bashkëshortja Arlinda Mehmetaj duhej të kujdesej për të deri sa të ishte gjallë.

 

Ngjarja:

Me datë 03/01/2020 pas një mbrëmje të qetë shtrihen që të flenë viktima Abdulla Mehmetaj ish pronari i TV ERA me gruan e tij Arlinda Mehmetaj.

Në orën 02:40, sipas neës 33.tv viktimës ia nxjerr gjumin jastëku në fytyrë veç kësaj ai ishte lidhur gjatë natës me litar këmbëve dhe duarve disi viktima kishte arritur të çlirohet nga agresorja në fjalë dhe e kishte shtyrë ku ky deri sa kishte marrë veten dhe duke zbritur në katin përdhese Arlinda Mehmetaj ishte fshehur në një pjesë të errët duke e goditur me çekan në kokë disa herë ku edhe i kishte shkaktuar të çara në kokë.

Sipas Abdullahut arsyeja ishte pasuria e tij. Gjithashtu ai theksoi se në marrëveshjen pronësore dhe të pasurisë nënvizohej kushti që Arlinda Mehmetaj të kujdeseshe për të deri sa të jetë gjallë.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT
Këtë e pëlqejnë %d blogues: