E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Formacionet/Panucci luan me skemën e ‘ëndrrave’, Bale…

Shqipëria do të përballet me Uellsit, në një takimi miqësor që do të zhvillohet në “Elbasan Arena”. Ky është momenti që djemtë e Panuçit të bëjnë autokritikë dhe të kthejnë besimin e tifozëve, pas disa rezultatesh negative të marra kohët e fundit.

Sa i përket formacionit të kuqezinjve, ka shumë ndërrime të detyruara, sidomos në repartin e mbrojtjes. Nga ana tjetër, Panuçi ka vendosur në funksion më në fund skemën e tij të preferuar me tre mbrojtës, ndërsa edhe Lila është titullar. Hysaj dhe Uzuni do të jenë krahët e mesfushës, ndërsa në sulm është vendosur Balaj që do të mbështetet nga Grezda.

Ndërsa tek uellsianët vihet re mungesa e Gareth Bale nga fillimi i ndeshjes, por trajneri Giggs në konferencë u shpreh se ylli i Real Madrid është i gatshëm dhe mund të ketë minuta edhe për të.

Formacioni zyrtar i Shqipërisë: Berisha, Ismajli, Mavraj, Veseli, Basha, Lila, Xhaka, Hysaj, Uzuni, Grezda, Bala

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...