E diel, 13 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Forcohet monedha evropiane. Dollari dhe Franga zhvlerësohen ndjeshëm nga Leku

Monedha evropiane ka fituar 0.3 pikë këtë të mërkurë në raport me një ditë më parë, pasi blihet sot me 123.7 lekë dhe shitet me 124.4 lekë.

Sipas tregut valutor vendas Paundi britanik ka humbur 0.2 pikë krahasuar me dje, duke u blerë sot me 137 lekë dhe duke u shitur me 139 lekë.

Dollari amerikan ka pësuar një rënie të ndjeshme prej 0.8 pikë nga dita e martë, duke u blerë sot me 113 lekë dhe duke u shitur me 113.9 lekë, sipas kursit të këmbimit lokal.

Franga zvicerane gjithashtu ka regjistruar një zbritje të vlerës nga dita e djeshme me 0.6 pikë, duke u blerë sot me 115.5 lekë dhe duke u shitur me 117.1 lekë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...