E hënë, 18 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Forcohen paundi britanik dhe dollari amerikan, euro humbet pikë

Këtë të premte, monedha europiane ka pësuar një rënie të lehtë të vlerës duke u blerë këtë mëngjes me 123.3 lekë dhe duke u shitur me 124.1 lekë, krahasuar me një ditë më parë.

Ndërkaq paundi britanik ka fituar 0.4 pikë në raport me ditën e enjte, teksa është blerë sot me 136.4 lekë dhe është shitur me 137.4 lekë, sipas kursit të këmbimit lokal.

Dollari amerikan gjithashtu ka regjistruar rritje të vlerës krahasuar me ditën e djeshme, duke u blerë mëngjesin e sotëm me 100.7 lekë dhe duke u shitur me 102.5 lekë.

Referuar tregut valutor të brendshëm, franga zvicerane ka pësuar një rënie prej 0.3 pikë nga dita e djeshme, duke u blerë këtë të premte me 113.1 lekë dhe duke u shitur me 114.1 lekë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...