E martë, 2 Mars, 2021
18 C
Tirana

Foli kundër qeverisë për tërmetin, shpërthen aktori i “Portokalli”-së

Aktori i njohur humorit, Rezart Veleshnja, i cili së fundmi është kthyer në një prej zërave më kritikë kundër qeverisë, ka reaguar lidhur me shkarkimin e inxhinierit Agim Seranaj, pedagog në Universitetin e Inxhinierisë.

Veleshja ka publikuar një lajm ku flitet për shkarkimin e inxhinierit, dhe krahas tij ai shkruan: “Jetojmë në kohën kur krimi nuk është  as të vjedhësh, as të mashtrosh, as që të vrasësh… Sot krim quhet të thuash të vërtetën! Turp”.

Zv.dekani i Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit, Agim Seranaj, është shkarkuar pa asnjë motivim.

Seranaj është një nga ekspertët më të mirë në fushën e ndërtimit, që pas tërmetit të 26 nëntorit, është angazhuar për vlerësimin dhe riparimin e objekteve të dëmtuara.

Profesor Seranaj, njihet si një nga profesionistët dhe ekspertët më të mirë në vend.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përshtypje nga takimi me 90-vjeçarin Gorbaçov dhe historia e Katovicës

Nga: Shpëtim Nazarko Kohë pas takimit me Gorbacovin në Terni të Italisë, shefi i Sant Egidios, Imzot Vincenzo Palia, më tregoi një copëz tjetër që...

Iu gjetën 250 mijë euro dhe 16 mln lekë, gjykata liron mjekun Edvin Prifti

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit dhe Korrupsionit, (GJKKO) ka liruar mjekun kardiolog të QSUT-së, Edvin Prifti. Apeli ka shfuqizuar vendimin e mëparshëm atë...

COVAX do të shpërndajë 237 milion doza vaksinash në 142 shtete

Përfaqësues të programit të ndarjes së vaksinave COVAX thanë të martën se do të shpërndajnë 237 milion doza të AstraZeneca në 142 vende deri...

Lajçak nga Prishtina: Marrëveshja me Serbinë, brenda mandatit të qeverisë së re

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, tha të martën se pret që marrëveshja për normalizimin e...

Koncesioni 100 mln euro për karburantet, PD dorëzon padi në SPAK

Përfaqësuesit e PD, Agron Shehaj dhe Sekretari për Çështjet Ligjore, Çlirim Gjata dorëzuan në SPAK padinë për koncesionine ri të qeverisë Rama në fushën...