E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Florian Marku spektakolar, mjaftojnë dy raunde për të ‘shembur’ Ivanin (Video)

Florian Marku ndryshon disiplinë, por mbetet në ring. Pas sukseseve në Artet Marciale Mikse, ai ka nisur karrierën në boks, duke regjistruar fitoren e dytë si profesionist.

Marku u ndesh në Londër me sllovakun Ivan Gondor, i mbështetur nga tifozët e shumtë shqiptarë. Dueli zgjati vetëm dy raunde, me kundërshtarin që nuk i rezistoi grushteve të luftëtarit 26-vjeçar. Pas festës dhe atmosferës së jashtëzakonshme të krijuar në kryeqytetin anglez, Florian Marku njoftoi se dueli i radhës do të jetë më 27 prill.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...