E premte, 23 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Florian Marku njofton shtyrjen e duelit ndaj luftëtarit rumun, zbulohet arsyeja

Për shkak të një dëmtimi që ka pësuar, Florian Marku njofton shyrjen e duelit ndaj luftëtarit rumun. Florian Marku do të ndeshej në datë 7 gusht ndaj luftëtarit rumun Prodan për titullin IBF International për peshën velter.

Marku ka përcjellë lajmin me anë të një postimi në Twitter, e ndërsa sqaron se do të kthehet shumë shpejt në stërvitje, dhe do të jetë i gatshëm për të luftuar me Prodan në muajin shtator.

“Për të gjithë fansat e mi, unë jam shumë i irrituar t’iu njoftoj se sfida ime me Prodan duhet të shtyhet për shkak të një dëmtimi që kam marrë, megjithatë unë do të kthehem në stërvitje shumë shpejt dhe i gatshëm për të luftuar Prodan në shtator”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...