E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Flitej për shkarkim, drejtuesit e Çelsit marrin vendimin për Frenk Lampard

Pas shumë rezultateve negative, Frenk Lampardit i jepet besim në vijueshmëri të plotë të detyrës së tij.

Sipas asaj që thuhet tek media britanike “SKY Sports UK”, pas humbjes së mbrëmshme të Çelsit ndaj Leisterit dhe takimit të sotëm me dirigjentët e klubit londinez, tekniku britanik është konsideruar nën vëzhgim.

Deçizive për të priten të jenë tri takimet e ardhshme, ndaj Lutonit në “FA Cup”, Volvesit dhe Bërnlit në Premier Ligë, për t’u ringritur pas tri humbjeve në 5 ndeshje të kampionatit.

Aktualisht, Çelsi ndodhet në vendin e tetë në kampionat dhe rrezikon një vend për në Champions League vitin e ardhshëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Lexo edhe :   Ish-trajneri i Juventusit, kandidat për të marrë drejtimin e Barcelonës

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...