E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
6 C
Tirana

Flet aksioneri i Barcelonës:Klubi i zhytur në borxhe, po mundohen ta fshehin.Nuk ka para për Neymar

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

E kaluat koronavirusin në shtëpi? Ja si të përfitoni rimbursimin e barnave

Paketa e medikamenteve për kurimin e COVID-19, do të rimbursohet nga shteti. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video orientuese për qytetarët...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në vend

Pas ditësh të tëra me shifra rekord, Shqipëria ka regjistruar një ulje të ndjeshme të rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në 24...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

”Mund të ruhet në temperatura -2 gradë”/ AstraZeneca: Ja sa kushton vaksina

Shumë shtete janë në garë për zbulimin e vaksinës efektive që do të luftojë koronavirusin, në një kohë që numri i të infektuarve po...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Ndërron jetë legjenda argjentinase e futbollit, Diego Maradona

Një lajm i trishtë për botën e futbollit. Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare. Pak ditë më parë, ai i'u...

Veprimi i bordit drejtues të Barcelonës që kërkonte me çdo kusht të ulte rrogat e lojtarëve, duket se ka një shkak shumë të fortë. Klubi është i zhytur në borxhe dhe këtë e konfirmon edhe një prej aksionerëve të mëdhenj të klubit, Jaume Roures.

Themeluesi i kompanisë televizive “Mediapro” që merret me të drejtat televizive edhe të kampionatit spanjoll, ka akuzuar presidentin Bartomeu se ka keqmenaxhuar katalanasit, duke shtuar borxhin.

“Bartomeu do të largohet nga një klub i zhytur në borxhe. Nuk mund të bësh atë që do e të shkosh pastaj në shtëpi duke lënë pas një gropë prej 300, 500 apo 800 milionësh. Barcelona ka një borxh të jashtëzakonshëm që klubi po mundohet të fshehë. Është një borxh që nuk mund të shlyhet në një kohë të shkurtër dhe të cilin pandemia do ta përkeqësojë, pasi do të ulen të ardhurat. Neymar? Nuk ka para për ta blerë”, tha ai, duke u ndalur më pas mbi idenë për të rifilluar ndeshjet.

“Në Spanjë ekziston dëshira të mbyllet sezoni, por unë nuk do të ngutesha, pasi rrezikohet shëndeti, duhen bërë kontrolle të mëdha mbi lojtarët dhe ambientin rreth e rrotull, për të evituar probleme, e kjo mund të zgjatë 3-4 javë. Mospërfundimi i sezonit mund të bëjë të vështirë atë pasardhës, janë gjëra të lidhura. Champions mund të mbyllet pas kampionatit, por kam frikë se në korrik e gusht nuk do të jetë e lehtë të udhëtohet nga një vend në tjetrin. Futbolli ka 140 vite dhe ka kaluar gjithçka. Do të ketë padyshim pasoja, por nuk do të vdesë. Ajo që është e sigurt, është se epoka e transferimeve stratosferike ka përfunduar”, tha Roures.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vasili: Janë 4-fishuar vdekjet nga Covid-19 dhe nuk tregohet

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një intervistë për ''RTV Ora'' ka mbajtur edhe njëherë qëndrimin e tij se maska nuk është e domosdoshme...

Champions League/ Monchengladbach ”shtyp” Shakhtarin, City merr kualifikimin

Përfundojnë dy ndeshjet e para të javës së 4 të fazës së grupeve në Champions League. Borussia Monchengladbach ka shktërruar Shaktarin e Donjetskut, duke...

1 javë në klasë, 1 javë në shtëpi: VOA zbardh skenarin e shkollave për mësimin

Në Shqipëri, autoritet e Shëndetësisë njoftuan sot se kanë propozuar që mësimi në shkolla të zhvillohet pjesërisht në distancë. “Pas rekomandimit të Komitetit të Ekspertëve...

Zaev: Bullgaria nuk ishte fashiste, kemi histori të përbashkët

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, ka deklaruar se Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria kanë histori të përbashkët. Në një intervistë për agjencinë bullgare të lajmeve BGNES,...

Aksident masiv në Tepelenë, plagosen rëndë 5 persona

Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Tepelenë-Mallakastër pranë fshatit Krahës. Mësohet se pesë persona jane lenduar rëndë, mes të cilëve dhe...